Безпекові гарантії мають бути такими, щоб “дати українцям спокій” – Зеленський

Презентований сьогодні пакет рекомендацій безпекових гарантій для України, напрацьоуваний групою Єрмака-Расмуссена, “мають увійти в основу майбутньої системи безпекових договорів, які дадуть українцям спокій і зможуть гарантувати недопущення будь-якої війни проти України”, заявив президент Зеленський у вечірньому відеозверненні.

“Ми працюємо над тим, щоб гарантами безпеки нашої держави стали найсильніші суб’єкти вільного світу. Щоб на багатосторонньому та двосторонньому рівні було детально визначено, хто, як і коли має реагувати, якщо виникне будь-яка загроза державній безпеці України”, – заявив президент України.

Він підкреслив, що головне у безпекових гарантіях – “чіткі та юридично обов’язкові кроки, конкретні та вчасні дії, зокрема превентивні дії, спрямовані на недопущення війни та охолодження намірів агресора”.

“Тобто все те, чого в нашої держави не було раніше й через що Росія перебувала в ілюзії, ніби їй може зійти з рук війна проти України”, – зауважив Володимир Зеленський.

Він також припустив, що безпековими гарантами для України можуть стати ті самі країни, що вже надають допомогу у протидії російській агресії:

“Ми вже побудували разом з нашими партнерами потужну антивоєнну коаліцію, до якої входять десятки різних держав. А тепер працюємо над тим, щоб найпотужніші держави, які нам уже допомагають, стали й коаліцією миру, який триватиме постійно”.

Переглядів: 40